Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 31.05.2024 11:29 (Üye) Soru : Merhabalar, daha oncekı sorularımızda SMMM A.S.'de ortak ve yonetım kurulu uyesı olan meslek mensuplarının kendi adlarına beyanname gonderme ve aracılık sozlesmesı ıslemlerı yapabılecegıne daır donus yapmıstınız. Konuyu vergı daıresınden sordurdugumuzda sadece SMMM A.S. adına tek bır sıfre alınabıldıgı, SMMM A.S.de ortak ve yonetım kurulu uyesı olan meslek mensupları adına ayrı ayrı kullanıcı ve sıfre ıle beyanname gonderme ve aracılık sozlesmesı ıslemlerı yapılamadıgı belırtıldı. SMMM A.S. nezdinde yer alan ortak ve yonetım kurulu uyesi olan meslek mensuplarının SMMM sırketı kapsamında kendı adlarına sıfre ve kullanıcı ıle beyanname gonderebılecegı ve aracılık sozlesmeleri kapsamında vergi daıresı nezdınde ıslemleri yapabılacegıne daır gorusunuze ılıskın yasal dayanakları tarafımızla paylasmanızı rıca ederız. Iyı calısmalar dılerız.

Cevap : Bizim verdiğimiz cevap da Ortakların ayrıca GV mükellefiyeti olması halinde bireysel şifre alacaklarına ilişkindir. Elbet de A:Ş. için tek şifre alınız.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.