Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 31.05.2024 15:38 (Üye) Soru : 08/2023 yılında limited şiket kurup muhasebesini tuttuğum mükellef bu güne kadar muhasebe ücretini ödemedi.Alacağım için icraya başvurdum..Bundan sonra muhasebesini yapmak istemiyorum.Nasıl bir yol izlemem gerekiyor.Defterleri kargo ile tarafına gönderebilir miyim.Sözleşmeyi iptal edebilir miyim vergi dairesine ve odaya dilekçe mi vermem gerekiyor.Teşekkürler

Cevap : Sözleşmeyi tek taraflı fesih edeceğinizi , belirleyeceğiniz sürede defter ve belgeleri teslim almaları için Noterden ihtar gönderiniz. Noterden ihbar gönderdiğiniz ve belirlediğiniz sürede cevap almaz iseniz GİB ve Türmob sözleşmelerini fesih ediniz. Defter ve belgeler kargo ile gönderilmez. Tutanak ile teslim edilir. Bu konunun odaya bildirilmesi gibi yükümlülüğünüz yok. VD bildirmeniz yeterlidir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.