03.06.2024 15:49 |
(Üye)
|
Soru : Merhaba; Şirketimize 70 Milyon TL tutarında topraktan bir gayrimenkul (villa) alımı yaptık. İnşa süreci yaklaşık 3 yıl sürecek. Bu 3 yıl içerisinde ilgili firmaya her ay 5 milyon 3 ayda bir 15 milyon olmak üzere belirli aralıklarla ödeme yapıyoruz bu işlemi nasıl muhasebeleştirebiliriz? İlgili gayrimenkul henüz teslim edilmediği için 252 hesabına kayıt yapmadık. Gönderilen ödemeleri ne olarak görmeliyiz? Teşekkürler
Cevap : 259 (B) 102(A) kaydı yapılır.
|