Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 03.06.2024 16:23 (Üye) Soru : İyi çalışmalar 15.05.2024 tarihinde İhraç kayıtlı fatura düzenlenirken Fatura Tipi: IHRACKAYITLI seçilmiş ve 3065 sayılı KDV Kanununun (11 / 1-c) maddesi hükümlerine göre, ihraç edilmek şartıyla teslim edildiğinden, KDV tahsil edilmemiştir. ibaresi not kısmına yazılarak e arşiv faturası düzenlenmiştir. Yanlız faturada kdv tutarı 0 olarak yazılmıştır. Ürünler aracı firma tarafından ihraç edilmiştir. Faturada kdv tutarı olmadığı için kdv beyannamesinde ve başka yapmamız gerekenler hakkında bilgi verir misiniz ? Not. İlgili dönemde kdv ödemesi çıkıyor.

Cevap : Fatura eksik düzenlenmiştir. Faturada KDV mutlaka yer alması gerekir. KDV beyannamesin düzenlenmesi ile ilgili olarak KDV UYGULMA GENEL TEBLİĞİNİ İNCELEYİNİZ.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.