07.06.2024 10:03 |
(Üye)
|
Soru : Merhaba,
Firmamız kum çakıl alım satım işi yapıyor, ana iş kolumuz bu ve vergi levhasından da yazan bu şekilde, Vergi dairesinden e faturaya geçmediğimiz için ceza ve yazı geldi nace kodu olarak gayrimenkul işi nace kodlarında firma açılırken kalmış ama bu işi hiç yapmadık.
Bu cezanın iptali ve e fatura, e defter geçiş zorunluluğu için nasıl bir yol izlememiz lazım.
Kolay gelsin.
Cevap : Vergi ceza ihbarnamesine 30 gün içinde dava açabilirsiniz Dava sonucu ne olur bilemeyiz. e-faturaya ve daha sonrada e-deftere geçmeniz gerekir.
|