11.06.2024 17:29 |
(Üye)
|
Soru : Merhabalar, Vinç imalatı ile uğraşan bir firma bir vinci bazen 3, 5 ayda bazen 1 ayda imal edip yerinde maontajını gerçekleştiriyor. Böyle bir firmanın yapmış olduğu iş, Yapım İşleri ile Bu İşlerle Birlikte İfa Edilen Mühendislik-Mimarlık ve Etüt-Proje Hizmetleri ne mi giriyor? Kdv dahil 5.000,000 TL fatura kestiğinde 4/10 tevkifat mı yapması lazım. Teşekkürler.
Cevap : Vinç imal edip satmak hiç bir tevkifat sınıfına girmez. KDV tevkfifatı yapılmaz.
|