Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 14.06.2024 13:44 (Üye) Soru : Merhaba; Ana faaliyet konusu bilgisayar-bilişim olan mükellefe daha sonradan internetten satış yapılır diye RADYO TV POSTA YOLUYLA VEYA İNTERNET ÜZERİNDEN PERAKENDE SATIŞ ek faaliyet kodu alınmıştır. Ana faaliyet kodu bilgisayar-bilişimden dolayı cirosu 500.000 tl yi geçiyor. Ama internetten 2023 yılı için hiç bir satışı olmamıştır. Bu durumda E faturaya geçmesi gerekir mi. Yardımlarınızı rica ederim. Teşekkürler

Cevap : ELETRONİK (İNTERNET) ORTAMDA MAL VE HİZMET SATIŞI YAPANLAR İÇİN GEÇİŞ TARİHLERİ: (Kendilerine veya aracı hizmet sağlayıcılarına ait internet sitelerinde veya diğer her türlü elektronik ortamda mal ve hizmet satışını gerçekleştiren mükellefler.) YIL BRÜT SATIŞ HASILATI E-FATURA E-DEFTER 2023 500 BİN TL 01/07/2024 01/01/2025 BİZE GÖRE YUKARIDAKİ TARİHLERE GÖRE GEÇİŞ YAPILACAK.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.