Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 24.06.2024 12:12 (Üye) Soru : Merhabalar, Halen mali müşavirlik işi ile iştigal ediyorum.yıllardır yanımda çalışan ve 5 yıldır da mali müşavirlik belgesi olan çalışanımla birlikte mesleğimiz üzerine şirket kurmak istiyorum.Elbette kendi adıma olan serbest meslek kaydımı kapatacağım. 1- ltd iki ortaklı (ikisi de mali müşavir) şirket kurabilir miyiz? 2- İsmmmo oda çalışan kaydı şirket olarak mı yenilenecek? 3- ilgili şirkette şirket ortakları için huzur hakkı adı altında bir ücret belirleyip ödeme yapabilir miyiz? 4-önce ki soruları cevaplayıp bu konuda tavsiye edeceğiniz derli toplu bir yazı linki yazar mısınız? teşekkürler.

Cevap : 1-İki meslek mensubu mesleki Şirket karabilir. (GV mükellefiyetiniz kapatmayabilirsiniz) 2-Şirket kuruluşundan sonra oda tarafından Şirket adına Büro tescil belgesi verilir. 3-Şirketdeki müdür olan kişi veya kişilere huzur hakkı ödenebilir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.