Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 03.07.2024 08:58 (Üye) Soru : 620201 Faaliyet Açıklama : BİLGİSAYAR DANIŞMANLIK FAALİYETLERİ (DONANIM GEREKSİNİMLERİ GİBİ DONANIMLA İLGİLİ BİLİŞİM KONULARINDA UZMAN GÖRÜŞÜ SAĞLANMASI, BİLGİSAYAR GEREKSİNİMLERİNİN BELİRLENMESİ, BİLGİSAYAR SİSTEMLERİNİN PLANLANMASI VE TASARLANMASI VB.) NACE KODU İLE FAALİYET GÖSTEREN GERÇEK KİŞİ İŞLETMESİ YURTDIŞINDAKİ FİRMALARA BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ HAKKINDA DANIŞMANLIK FATURASI DÜZENLEYECEKTİR.YAPILAN BU İŞLEMİN KATMA DEĞER VERGİSİ KANUNU VE GELİR VERGİSİ KANUNU KARŞISINDAKİ DURUMU NEDİR

Cevap : YURTDIŞINA YAPILAN TESLİMLER KDV DEN İSTİSNADIR.GENEL OLARAK GV YÖNÜNDEN BİR İSTİSNA YOK.ANCAK ;GVK 89/13. MADDESİNDEKİ KONU VE ŞARTLARA GÖRE BU SATIŞLARDAN ELDE EDİLEN KAZANÇDAN % 80 İNDİRİM YAPILIR. MADDE METNİNİ İNCELEYİNİZ.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.