Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 09.07.2024 11:07 (Üye) Soru : Merhaba, mükellefimiz olan firmanın kayıtlara işlenmek üzere göndermesi gereken Banka Hareketlerinin tarafımıza iletilmesi hususunda kendisine e posta yoluyla defaten iletmemize rağmen tarafımıza iletilmemektedir. Bu durumda firmaya resmi anlamda nasıl bir bilgilendirme yapılacağı ve kayıtlara alınamayan bu bilgiler için Mali Müşavir olarak yükümlülüğümüzün ne olacağı hususunda bilgilerinize arz ederiz.

Cevap : Meslek mensuplarının sorumluluğu VUK Mü. 227. maddeye göre Uygunluk sorumluluğu vardır. istemenize rağmen evrak gönderilmiyor ise sizin yapacağınız işlem eldeki belgelere göre kayıt yapmak. Ancak size önerimiz Bu tür müşterilere hizmet vermeyiniz. Sözleşmenizi tek taraflı fesih etmeniz yönündedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.